3600 ek gösterge için flaş adım! Bakan Bilgin nasıl bir yol izleneceğini açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den 3600 ek gösterge çalışmalarının nasıl yürüyeceğine ilişkin yeni bir açıklama geldi. 3600 ek gösterge için bir grup oluşturdukları belirten Bakan Bilgin, burada kapsam ve maliyetin belirleneceğini ardından da STK'larla bir araya gelineceğini söyledi.

Finans 07.11.2021 - 08:52 07.11.2021 - 08:52 Ali Parim

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin yıllardır çözüme kavuşmasını beklediği 3600 ek gösterge için hükümet artık harekete geçiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "2022 yılı sonuna kadar çözülsün" talimatının ardından yetkili bakanlıklar ve STK temsilcileri bir araya gelmeye hazırlanıyor. 

Bu ay içerisinde gerçekleşmesi planlanan 3600 ek gösterge toplantıları için tarih henüz kesinleşmese de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den ek gösterge bekleyenleri yakından ilgilendiren bir açıklama geldi.

"ÇALIŞMA GRUBUNU OLUŞTURDUK"

Sabah'ta yer alan habere göre; 3600 ek gösterge için çalışma grubu oluşturduklarını açıklayan Bakan Bilgin, alternatif maliyet modelleri ve kapsam üzerinde çalışılmaya başlandığını bildirdi. "Çalışma grubunu oluşturduk. Alternatif maliyet modelleri çıkarılıyor, kapsayıcılığının ne kadar geniş ya da dar olacağı, hangi unsurları, süreleri, personeli kapsayacağına dair çalışılıyor." diyen Bilgin, bu çalışma bittikten sonra Ekonomi Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve sendikalarla bir araya geleceklerini söyledi. Bakan Bilgin son olarak, "Ek gösterge için gerekli kaynak yapılacak çalışmalarla ortaya çıkacak." dedi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, geçtiğimiz gün de TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Bakanlığının 2022 yılı bütçesine ilişkin yaptığı sunum sırasında, "3600 ek göstergesinin bakanlık bünyesinde çalışmaları başladı. Kapsamını ve maliyetini şu anda çalışıyoruz. Yakında sendikalarla birlikte ortak bir çalışma yürüteceğiz." demişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@