3600 ek gösterge, EYT ve asgari ücret... Devlet Bahçeli'den milyonlarca vatandaşı heyecanlandıran sözler!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den milyonlarca vatandaşın yakından takip ettiği 3600 ek gösterge, asgari ücret ve EYT konusuna ilişkin heyecanlandıran açıklamalar geldi.

Gündem 16.11.2021 - 13:30 16.11.2021 - 13:30 Ali Parim

Türkiye'de son günlerin en önemli gündem maddelerini 3600 ek gösterge, asgari ücret ve EYT'liler oluşturuyor. İktidar ve muhalefet cephelerinden de arka arkaya bu konuların çözümüne ilişkin açıklamalar ve vaatler geliyor. Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli'den bu konularla ilgili bir geldi.

3600 EK GÖSTERGE

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, ocak ayında Meclis'te görüşülmesi planlanan 3600 ek göstegeye ilişkin, "Polislerimize, öğretmenlerimize, hemşirelerimize, imamlarımıza, uzman jandarmalarımıza, uzman çavuşlarımıza 3600 ek göstergenin verilmesi maksadıyla hükümete her desteği vereceğiz, her çalışmanın içinde olacağız." dedi. Bahçeli bu açıklamasıyla kapsam bakımından henüz netlik kazanmayan 3600 ek göstergeye, polisler, öğretmenler, din görevlileri ve sağlık çalışanlarının yanı sıra uzmanların da dahil edilmesine dikkat çekti. 

"ASGARİ ÜCRETE ENFLASYONUN ÜZERİNDE BİR ZAM VERİLMELİ"

MHP lideri Bahçeli, aralık ayının ilk haftasında başlayacak asgari ücret pazarlıkları öncesinde MHP'nin beklentisini de dile getirdi. Bahçeli, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu"nun enflasyonun üzerinde bir zam belirlemesi, ekonomik zorluklara direnen kardeşlerimizin yüreğine su serpmesi Milliyetçi Hareket Partisi'nin samimi çağrısıdır." ifadelerine yer verdi.

"EYT'LİLERİN SORUNU BİZİM SORUNUMUZDUR"

Son olarak MHP Genel Başkanı Bahçeli'den prim gün sayısını doldurmasına rağmen yaş nedeniyle emekli olamayan milyonlarca EYT'liyi sevindirecek bir açıklama da geldi. "Emeklilikte Yaşa Takılan kardeşlerimizin sorunu bizim sorunumuzdur. Sayıları 6,3 milyonu bulan bu kardeşlerimizin mağduriyetlerinin telafisi bizim amacımızdır." diyen Bahçeli, ardından şunları kaydetti;

"Bütçe imkanları doğrultusunda, kademeli geçiş uygulamasını dikkate alarak, geniş bir siyasi uzlaşma kapsamında EYT sorunu TBMM'de çözülerek gündemden tamamıyla çıkarılmalıdır."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@