3600 ek gösterge bekliyorlardı, başka bir müjde geldi! 70 bin memuru ilgilendiriyor!

Şu günlerde 3600 ek göstergeye dahil edilip edilmeyecekleri konusunda belirsizlik yaşanan 70 bin infaz ve koruma memuru için hükümetin harekete geçtiği öğrenildi. İnfaz koruma memurlarının özlük hakları iyileştirilecek!

Kamu Haberleri 10.11.2021 - 11:23 10.11.2021 - 11:24 Ali Parim

Özlük haklarının iyileştirilmesini ve gerekli düzenleme ile emniyet hizmet sınıfına geçiş imkanının sağlanmasını bekleyen infaz ve koruma memurlarına, hükümetten müjdeli haber geldi. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Bakanlar Kurulu toplantısında Adalet Bakanlığı'nın hizmetleri ile ilgili bir sunum yapan Bakan Abdülhamit Gül, burada bakanlık çalışanlarının özlük haklarına da değindi.

İNFAZ VE KORUMA MEMURLARINA ÖZLÜK MÜJDESİ

Bakan Gül'ün, sunumunda, infaz ve koruma memurlarının bu süreçte özveriyle çalıştıkları, evlerine gitmeyip 14 gün boyunca çeşitli yerlerde izolasyona tabi tutuldukları, ailelerinden uzak kaldıklarının ifade ettiği öğrenildi. Bu arada, hükümetin önümüzdeki süreçte infaz koruma memurlarının özlük haklarında iyileştirme yapılmasıyla ilgili yeni bir düzenleme yapacağı da iddia edildi. 

SOSYAL MEDYADAN SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞMIŞLARDI

Cezaevinde görev yapan infaz ve koruma memurları, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından hashtag çalışması yaparak, emniyet hizmetleri sınıfında yer almaları için yasal düzenleme taleplerini dile getirmişlerdi. 

KILIÇDAROĞLU'NDAN 3600 EK GÖSTERGE ÇAĞRISI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da geçtiğimiz günlerde 3600 ek gösterge tartışmalarına infaz ve koruma memurlarını da dahil etmiş ve "Buradan söylüyorum öğretmen, sağlık çalışanı, polisler, din görevlileri, infaz koruma memurları, bunların tamamına 3600'ü vereceksiniz. Vermezseniz söke söke alacağız." demişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@