359 hakim ve savcı ataması Resmi Gazete'de duyuruldu!

Hakimler Savcılar Kurulu kararnamesi ile 359 hakim ve savcının ataması yapılarak görev yeri değişti. Atama kararları 8 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de duyuruldu.

Kamu Haberleri 08.10.2021 - 09:19 08.10.2021 - 09:19 Ali Parim

Hakimler Savcılar Kurulu atama kararları 8 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre adli yargıda 334 hakim ve savcının görev yeri değişirken, idari yargıda ise 25 hakim ve savcı ataması yapıldı. 

Kararnameye göre; İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'ye Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevi verildi. Güre'den boşalan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koltuğuna ise İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Mustafa Öztürk oturdu. 

Söz konusu kararnameyle Ankara ve İstanbul'un da aralarında bulunduğu bazı illere yeni başsavcıvekili görevlendirmeleri de gerçekleştirildi. Daha önce İstanbul Cumhuriyet Savcılığı görevinde bulunan Raif Bıkmaz, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı görevinde bulunan Mehmet Ali Kurt ve Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekilliği görevinden bulunan Kenan Doğanyeni İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcıvekilleri oldu. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine ise daha önce Ankara Cumhuriyet Savcısı olan Ali Ceyhun getirildi. 

İzmir'de ise Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı Bekir Şahiner İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atandı. Daha önce İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili olan Okan Bato'ya ise Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı görevi verildi.

Söz konusu kararnameyle ataması yapılan hakim ve savcılara bir de duyuru yapılarak, atamaya ilişkin inceleme talebinde bulunmak isteyenler in tebligat yapılmasını beklemeden 11 Ekim mesai bitimine kadar taleplerini UYAP üzerinden iletebilecekleri aktarıldı. 

Ataması yapılan hakim ve savıların tamamının yer aldığı listeye 8 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'den ulaşabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@