338 Büro Memuru, Kütüphaneci, Sağlık ve Destek Personeli Alım İlanı! MSB 2021 Sivil Memur Alım İlanı

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını ilan etti. Toplam 338 sözleşmeli personel alımı yapacak olan kurumun ilanında yer alan tüm genel ve özel koşullar şöyle.

İlan 12.08.2021 - 16:55 13.08.2021 - 12:29 Mustafa Karagöz

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı sözleşmeli kamu personeli alımı için ilan yayımladı. MSB tarafından ilan edilen alımlara dair adayların bilmeleri gereken hususlar ve kadro detayları sizlerle. 

MSB 338 SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIMI

Bakanlık yayımladığı memur alımı duyurusunda personel alımlarının sözleşmeli pozisyonlarda olacağını bildirdi. Çok sayıda açık kadronun yer aldığı duyurular için başvuruda bulunacak adaylar sadece bir kadro için başvuru tapabilecekler. Kadrolara göre özel şartların yer aldığı memur alımlarında, bazı kadrolar için Ustalık veya Kalfalık Belgesini, MEB Onaylı Sertifikasını, MEB Onaylı Diplomasını, Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı talep edilmekte. Farklı meslek gruplarında yapılacak personel alımlarına başvuru işlemleri aşağıda yer alan koşullara göre olacak. 

Başvuru Şartları Neler?

MSB memur olmak isteyen adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımalarını istiyor. Ayrıca memur alımları 2020 yılında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS'den puan almış adayların başvuruları kabul edilecek. Her kadro için ayrı ayrı bildirilen öğrenim şartlarının sağlanması alımlar için bir diğer koşul olurken bazı kadrolar için özel evraklar, sertifikalar talep ediliyor. Tüm bu şartların sağlanması gerek.

BAŞVURU YAPMAK İSTEYEN ADAYLAR NE YAPACAK?

Söz konusu memur alımları için başvurular alınmaya başladı. İlanlara başvuruda bulunacak adaylar başvuru işlemlerini 31 Ağustos tarihine kadar tamamlamak zorundalar. Başvurular elektronik ortamda tamamlanacak. 

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sayfası üzerinden yapılacak başvurular http://personeltemin.msb.gov.tr adresinden tamamlanacak. Başvuru işlemleri için adaylar sisteme e-Devlet şifreleri ile giriş yapacaklar. Bakanlık açıklamasında ayrıca online platform dışında a dilekçe, mektup, posta vb. yöntemlerle yapılacak ön başvuruların kabul edilmeyeceğini duyurdu.  

Faaliyet Takvimi

msb

HANGİ KADROLAR VAR?

Memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için en fazla alım ilanı Büro Memuru kadrosu için yayımlandı. Bunun dışında ayrıca sağlık personeli kadroları Diyetisten, Tabip, Hemşire ve benzeri kadrolar ile berber, terzi, şoför kadroları bulunuyor. 

Hasta bakıcı, Resepsiyon Görevlisi, Garson, Aşçı, Berber, Bayan Kuaförü,  Şoför, Terzi, Kuru Temizleme, Kunduracı, Kaloriferci, Bahçıvan, Boya Badana, İnşaat Duvarcı, Sıvacı, Hayvan Bakıcısı, Marangoz, Tekniker, Teknisyen, Kaynakçı ilanlarda yer alan diğer kadrolar. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@