32 Günlük Mevduat Faizlerinde Sıcak Gelişme! Bankalar Yarışa Hız Verdi! En Yüksek Faiz Getirisi Ne Kadar Oldu?

TCMB faiz indirimi kararı sonrasında bankaların vadeli mevduat faizleri de değişmeye devam ediyor. İşte 32 günlük en yüksek faiz oranları…

32 Günlük Mevduat Faizlerinde Sıcak Gelişme! Bankalar Yarışa Hız Verdi! En Yüksek Faiz Getirisi Ne Kadar Oldu?

Türkiye’de birçok banka tarafından birikimlerini değerlendirmek isteyen vatandaşlara cazip fırsatlar sunulmaya devam ediyor. Özellikle TL’nin değer kaybettiği şu günlerde mevcut birikimlerini yüksek faiz getirisi ile artırmak isteyenler bankaların yüksek hoş geldin faiz oranlarından yararlanmaya başladılar.

Döviz kuru, altın ve piyasalardaki olumsuz rüzgardan etkilenmeleri için bankaların vadeli mevduat hesapları kapsamında sundukları birçok seçenek, birikimlerini avantajlı bir şekilde değerlendirmek isteyen herkese cazip fırsatlar sunuyor. 32 günlük en yüksek faiz oranları ile kısa vade de en yüksek yatırım mümkün hale geldi.

En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi?

Merkez Bankası’nın geçtiğimiz hafta aldığı faiz indirimi kararının ardında düşen faizler özellikle kredi çekecek vatandaşlar için avantaj sağlıyor. Bankalar arasında devam eden yarış sayesinde vadeli mevduat hesabı faiz oranları ise vatandaşlara kazandırmaya devam ediyor. Son dönemde piyasalarda yaşanan hareketlilik sonrasında birikimlerini katlamak isteyenler, yüzde 17,25’e kadar varan mevduat faiz oranlarına başvurmaya devam ediyor.

En yüksek faiz veren bankalar arasında Alternatif Bank VOV Hesap ve Burgan Bank ON Hesap ile yüzde 17,25 faiz oranları ile en yüksek faiz getirisi sunmaktadır. 10 bin TL için 32 günlük yatırıma en yüksek 144 TL net kazanç sağlayan her iki bankanın yanı sıra birçok banka benzer oranlara sahiptir. Akbank, TEB, Fibabanka, Odeabnak ve ING Bank tarafından yüzde 17 faiz oranları ile getiri sunulmaktadır. Yüzde 17,25 ile en yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Bankaların Faiz Oranları Düşecek Mi?

Bankaların mevduat faiz oranlarında yapılan son güncellemeler ile yüzde 17,25 seviyesi şuan için en yüksek oran olarak değerlendirilmektedir. Banklar vadeli mevduat hesaplarının dışında özellikle kredi faizlerinde indirim yolunu tercih ediyorlar. TCMB’nin bir önceki faiz kararları sonrasında kamu bankalarının bilhassa konut kredisi faizlerinde indirime gitmesi vatandaşları memnun etmişti.

Merkez Bankası faiz oranlarında son dönemde yaşanan indirim nedeniyle en düşük seviyesine ulaşan mevduat faizleri, bankalarını güncel kampanyaları sayesinde birikimlerini değerlendirmek isteyenlere avantajlı oranlar sunmaya devam ediyor. Ayrıca gelişine bankacılık sistemi sayesinde vade bozulmadan bankacılık işlemlerinin de söz konusu hesaplar üzerinden gerçekleştirilmesi sağlanabiliyor.