30 ve 35 yaş şartıyla kamuya kadrolu işçi alınacak! Devlet kurumlarında iş arayanlar dikkat

Üniversitede çalıştırılmak üzere 30 ve 35 yaş şartlarıyla kadrolu işçi alımı yapılacağı ilan edildi. KPSS şartı olmayan alımlar mesleki özelliklere göre yapılacak. Başvurular ise İŞKUR üzerinden alınacak.

30 ve 35 yaş şartıyla kamuya kadrolu işçi alınacak! Devlet kurumlarında iş arayanlar dikkat

Çukurova Üniversitesi bazı birimlerinde işçi ihtiyacı olduğunu duyurdu. İşçi alımı yapacak olan kurum adayların hangi kadrolar için hangi şartlarla başvuru yapacaklarını açıkladı. İŞKUR üzerinden istihdam edilecek işçi sayısı 40 olarak duyurulurken iş arayanlara başvuru süresinin kaçırılmaması uyarısı yapıldı.

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİNE 40 KADROLU İŞÇİ ALINACAK

Çukurova Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda, kadro kadro özellikle açıklandı. Buna göre üniversite bahçe ve sera işlerinde çalışacak 6 işçi alımı yapacak. İlanda ayrıca süt ürünleri alanında 2 personel istihdamı olacağı, ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılmak üzere 8 personel alınacağı, ağaç budama taşıma işleri için 9 personel alınacağı, çim biçme kadrosu için 2 personel alınağı duyuruldu. Kurum bu kadroların dışında farklı ehliyet tipine sahip beden işçisi kadrosunda 12 personel ve motorlu tarım aletlerini kullanabilen 1 personel alımı yapacak.

ŞARTLAR NELER?

Adayların her bir kadro için ayrı ayrı bildirilen 30 veya 35 yaş şartını sağlamaları gerekiyor.

Bazı kadrolar için bildirilen ehliyet şartının da sağlanması isteniyor.

İlana sadece Türk vatandaşı olan adaylar başvuru yapabilecek.

Memur alımları için kamusal haklardan mahrum olmamak gerekiyor.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması isteniyor.

Kadroya göre belirlenen ilkokul mezunu olmak yada lise mezunu olmak şartlarının sağlanması bir diğer koşul.

Son olarak ise ilana emekli maaşı olanlar başvuru yapamazlar.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Kadrolu memur alımı için başvuruda bulunacak olanlar başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacaklar. Çukurova Üniversitesi başvuru işlemleri hakkında "Şartları taşıyan adayların, 20/07/2022 - 24/07/2022 tarihleri arasında başvurularını Adana İş-Kur İl Müdürlüğüne şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir." bilgilendirmesinde bulundu.

İlan ile ilgilenen adaylar Çukurova Üniversitesi'nin sitesinde 40 kadrolu işçi alımı başvuru kılavuzuna ulaşabilirler. İlan ayrıca İŞKUR üzerinden de incelenebilir.