3 Bin 658 Memur ve Polis Alınacak! Lise, Önlisans, Lisans Mezunları Dikkat Bu İlanlar Size

Ticaret Bakanlığı 750, Polis Akademisi 2500, MSB 338 ve Danıştay 70 memur alımı yapacağını ilan etti. Toplam 3 bin 658 sivil memur ve polis adayı öğrenci alınacak ilanların tüm ayrıntıları şöyle;

İlan 13.08.2021 - 12:33 13.08.2021 - 12:33 Mustafa Karagöz

Kamuya hem memur hemde polis adayı öğrenci alımları devam ediyor. Söz konusu personel alımları için başvuru yapacak adaylar için tüm ilanları kurum kurum derledik. İşte MSB, Polis Akademisi, Ticaret Bakanlığı ve Danıştay tarafından yayımlanan ilanlar. 

2.500 POLİS MEMURU ADAYI ÖĞRENCİ ALINACAK

Polis Akademisi Başkanlığı'nca ilan edilen duyuru kapsamında 2.500 polis memuru öğrenci alımı yapılacak. Alımların 500 kişilik kontenjanı kadın adaylar için olurken 2000 kişilik kontenjan erkek adaylar için yayımlandı. 

Duyuru kapsamında en az lise mezunu olan 18 yaşını tamamlamış, 26 yaşını doldurmamış adaylar arasından alınacak başvurularda adayların polis alımı koşullarının tamamına uygun olması gerek. İlana başvuru yapılabilmesi için adayların ayrıca 2021 TYT'den en az 250.000 ham puan almış olmaları gerek. Başvurular 27 Ağustos tarihine kadar Polis Akademisi Başkanlığı'nın web sitesinden yapılacak. 

Tüm detaylar için TIKLAYIN

338 MSB MEMUR ALIMI

Milli Savunma Bakanlığı ise sivil kadrolardan personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS puan sıralaması esasına göre başvuruları alınacak memur alımlarına lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecekler. 

İlanda yer alan kadrolar arasında en fazla alım ilanı Büro Memuru kadrosu için oldu. 

Bakanlık bu kadronun yanında ayrıca Diyetisten, Hemşire, Doktor, Hasta bakıcı, Resepsiyon Görevlisi, Garson, Aşçı, Berber, Bayan Kuaförü,  Şoför, Terzi, Kuru Temizleme, Kunduracı, Kaloriferci, Bahçıvan, Boya Badana, İnşaat Duvarcı, Sıvacı, Hayvan Bakıcısı, Marangoz, Tekniker, Teknisyen, Kaynakçı pozisyonları bulunuyor. Başvurular 31 Ağustos'a  kadar e-Devlet üzerinden tamamlanacak.

Tüm detaylar için TIKLAYIN

70 MEMUR ALIMI - ZABIT KATİBİ MÜBAŞİR VE DİĞER KADROLAR

Danıştay Başkanlığı'da yayımladığı bir duyuru ile Zabıt Katibi, Bilgisayar Teknisyeni, Mübaşir, Programcı, Hizmetli, Garson, Şoför alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu alımlara başvurular KPSS puanıyla olacak. Başvurular internet üzerinden başlamış olup lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için açık kadrolar bulunuyor. 

Tüm detaylar için TIKLAYIN

750 MUHAFAZA MEMURU ALIMI

Ticaret Bakanlığı sözleşmeli pozisyonda 750 muhafaza memuru alımı yapılacağını ilan etti. 30 yaş şartıyla yayımlanan ilana başvurular 70 KPSS puanıyla olacak. Başvuru kılavuzunda yer alan lisans mezunlarının başvuru yapabileceği ilanda ayrıca erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak şartı var. 

Tüm detaylar için TIKLAYIN

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@