27. dönem POMEM sonuçları için beklenen haber geldi: 27. dönem POMEM sonuçları sorgulama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis adaylarının 2 aydan fazla süredir beklediği haberi verdi. Bakan Soylu'nun açıklamasıyla birlikte 27. POMEM sonuçları için tarih hemen hemen kesinleşti. Peki 27. dönem POMEM sonuçları nereden duyurulacak? Kaç alım yapılacak? İşte detaylar...

Eğitim 01.11.2021 - 13:54 01.11.2021 - 16:04 Ali Parim

27. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavına ilişkin binlerce polis adayını yakından ilgilendiren haber sonunda geldi. 14 Ağustos 2021'de tamamlanan POMEM sonuçları henüz açıklanmasa da sonuçların açıklanacağı tarih hemen hemen kesinleşti. 

Tokat temasları sırasında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir öğrencinin sorusu üzerine Polis Akademisi Başkanlığının 27. dönem POMEM sözlü mülakat sonuçlarını 2 gün içerisinde açıklayacağını müjdeledi. 

PEKİ 27. DÖNEM POMEM SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANACAK?

Daha önceki dönemlerde olduğu gibi 27. dönemde de adaylara sonuçlar sadece Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi sitesinden duyurulacak. Posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla sonuçlar adaylara ulaştırılmayacak. 

27. DÖNEMDE KAÇ POLİS ALIMI YAPILACAK?

Polis Akademisi Başkanlığı, 27. dönemde 5 bin 440 erkek, 960 kadın lisans mezunu, bin 360 erkek, 240 kadın önlisans mezunu olmak üzere toplam 8 bin kişinin alınacağını açıklamıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde polis adaylarını sevindirecek bir iddia ortaya atılmıştı. Memurlar Net, alım yapılacak rakamın 10 bin 200 erkek, bin 800 kadın aday olmak üzere toplam 12 bine çıkarıldığını yazmıştı. Ancak rakamın 12 bine çıkarılmasına dair de resmi bir açıklama yapılmamıştı.

ADAYLAR MAĞDURİYET YAŞIYORDU

Öte yandan 27. Dönem POMEM sonuçlarının 2 aydan fazla bir süredir açıklanmamış olması, adayların mağduriyet yaşamasına neden oluyordu. Polislik sonucunu beklediği için başka işlerde de çalışamayan adaylar, ekonomik anlamda zorluklar yaşıyordu. Adaylar, en azından "Sonuçlar ne zaman açıklanacak?" sorusunun yanıtını bekliyordu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@