25 Şehir 33 İlçede İşçi ve Memur Alımı! Temmuz Ayı Sonu KPSS'siz, İlkokul Mezunu Kamu İş İlanları

Kamu kurumlarının yayımladığı duyurular arasında kurum dışı iş ilanları bulunuyor. Bu ilanlar işçi ve memur kadrolarından oluşuyor. Alımlar ise mesleki özelliklere göre yapılıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Kamu kurumlarına personel alımların uygulanan bir diğer yöntem ise kurum dışı ilanları. Bu duyurular kamu kurumlarına bağlı şirketlere yapılan personel alımlarından oluşur. Kamuda çalışan personellere sağlanan bir çok hakkın sağlandığı bu ilanlara dair güncel liste yeni hafta öncesinde yenilendi.

KAMUYA PERSONEL ALIMLARI TEMMUZ SONU

Kurum dışı iş ilanları İŞKUR üzerinden yayımlanıyor. Bu duyuruların çok önemli bir kısmı belediye başkanlıkları tarafından ilan edilir. Belediyelere bağlı iştirak şirketlere yapılacak personel alımları için ilan edilen duyurularda ise çok farklı kadrolarda personel alımları olacağı ilan edilir. Duyuruların çok büyük bir kısmı işçi pozisyonları için yayımlanırken memur kadroları için de iş ilanları bulunuyor.

İşçi Kadroları

İşçi kadroları arasında temizlik personeli, çöp toplama personeli, bakım onarım tadilat personelleri, inşaat personeli, hizmet personelleri, büro işçisi, ofis çalışanı gibi kadrolar bulunuyor.

Memur Kadroları

Memur kadrolarına yapılacak alımlar için duyurulan ilanlarda çok daha fazla meslek grubu bulunuyor. Çok sayıda branşta öğretmen, eğitici kadroları, muhasebe, ofis, büro memur kadroları, sosyal yardım memur kadroları, inceleme personeli, saha çalışanları, mühendis, tekniker, teknisyer kadroları, sağlık çalışanı kadroları ve benzeri pozisyonlar.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Söz konusu personel alım ilanları 25 farklı şehirde yapılacak. Ancak duyurular için çok sayıda ilçede yer alıyor. Alım yapılacak olan 25 şehir şöyle listelendi.

Aydın, İzmir, Muğla, Denizli, Antalya, Aksaray, Balıkesir, Kastamonu, Elazığ, Erzurum, Zonguldak, Çorum Çankırı, Tınceli, Trabzon, Gümüşhane, Yalova, Eskişehir, Hatay, Kayseri, Kahramanmaraş, Bursa, Amasya, Adana, Van.

BAŞVURU ÖNCESİNDE MESLEKİ KOŞULLARA DİKKAT

Memur yada işçi kadroları için başvuru yapacak olanlar başvuru kılavuzlarını çok iyi incelemek zorundalar. Zira ilan edilen bu personel alım ilanlarında KPSS şartı olmuyor. Belediyeler mesleki özelliklerin sağlanması koşulu ile personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. Bu kapsamda adayların öncelikle memur kadroları için varsa öğrenim şartını, mesleki özellikleri sağlamaları gerek. İşçi pozisyonları için ise ek şartlar talep edilebilir. Bu şartların tamamı kılavuzlarda ilan edilir.

BAŞVURU KILAVUZLARI İÇİN

Yukarıda yer alan ilanların tamamına ulaşmak için İŞKUR Kamu Grubu sayfasına ulaşmak gerek. İlanlara ulaşmak için Kamu Gündemi olarak verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ

HABERİ PAYLAŞ: