24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi öğretmenlere flaş uyarı: Kesinlikle yasak!

Milli Eğitim Bakanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde 81 ile uyarı yazısı göndererek, öğretmenlerin maddi değeri olan hediye kabul etmesinin kesinlikle yasak olduğunu hatırlattı.

Kamu Haberleri 19.11.2021 - 17:33 19.11.2021 - 17:38 Ali Parim

24 Kasım Öğretmenler Günü'ne sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tüm milli eğitim müdürlüklerine uyarı yazısı gitti. Milli Eğitim Bakanı yardımcılarından Petek Aşkar imzasını taşıyan yazıda, öğretmenlerin maddi değeri olan hediye kabul etmesinin kesinlikle yasak olduğu bildirildi. 

Söz konusu uyarı yazısında 657 sayılı kanun hatırlatılarak, memurların doğrudan doğruya veya aracı eliyle hediye istemelerinin ve görevleri sırasında olmasa dahi menfaat sağlama amacı ile hediye kabul etmelerini ve borç para istemelerinin yasak olduğuna dikkat çekildi.

Yine yazıda bu tür davranışların kamu görevlisine ve devlete olan güven ve itibar duygusunu zayıflatarak kamuoyunda yanlış yorumlara sebep olduğu da ifade edildi. Karara göre, öğretmenler sadece maddi değeri olmayan sembolik nitelikteki hediyeleri kabul edebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@