23.59 son 00.00'da geçerli olacak! Motorin'de depoda 150 TL'lik dev indirim

Motorin litre fiyatlarında yeni bir indirim gelecek. Dev indirim ile birlikte bir depoda 150 TL daha ödenecek. İşte 28 Haziran Salı'yı 29 Haziran Çarşamba'ya bağlayan gece yarısı geçerli olacak o indirim.

23.59 son 00.00'da geçerli olacak! Motorin'de depoda 150 TL'lik dev indirim

Akaryakıt sektöründe yaşanan gelişmeler kapsamında beklenen indirim haberi geldi. Hem dolar kurunun TL karşısında düşmesi hemde brent petrol fiyatlarının azalması nedeniyle uzun süredir beklenen indirim haberine ilişkin detaylar belli oldu. Sektör içinden elde edilen bilgilerde motorin litre fiyatlarına 28 Haziran Salı'yı 29 Haziran Çarşamba gününe bağlayan gece yarısında indirim yapılacak.

Sürücüleri en çok heyecanlandıran nokta ise indirim tutarı olacak. Kaynaklar motorin litre fiyatlarının yaklaşık 2.50 TL düşeceğini öngörüyorlar. İşte söz konusu zam hakkında tüm detaylar.

MOTORİN LİTRE FİYATLARINA BU GECE YARISINDAN İTİBAREN DEV İNDİRİM

Rusya'dan gelen haberler nedeniyle brent petrol fiyatlarında ciddi değişimler yaşanıyor. Sert hareketlerin gözlemlendiği petrolde kısa süre öncesine kadar 120 Dolar seviyesinde olan varil fiyatları daha sonra 100 Dolar seviyesine çekildi. 110 Dolar bandının altı görülür mü derken daha sonra fiyatları yeniden 113 Dolar seviyesine çıktı.

Dolar kuru ise küresel piyasalarda alınan faiz kararları ile yön buluyor. Mayıs ayında 50 baz puan, Haziran ayında 75 baz puan faiz artıran ABD Merkez Bankası doların tüm dünya para birimleri karşısında daha güçlü kılmıştı. Bu dönemdeTL çok sert değer kayıpları yaşamış ve 1 Dolar 17.45 TL seviyelerine çıkmıştı. Ancak haftasonunda dolar kuru çok sert bir değer kaybı gösterdi. Dolar kurunda yaşanan geri çekilme ile motorin litre fiyatlarında indirim beklentisi oluştu.

O Haber Duyuruldu

Dolar kuru ve brent petrol fiyatlarında yaşanan geri çekilmeler sonrasında motorinde çok ciddi bir indirim beklentisi oluşmuştu. Haftanın ikinci işlem gününde bu beklenti karşılandı. Akaryakıt sektöründen gelen bir haber ile gece yarısından itibaren fiyatların değişeceği bildirildi.

Açıklamada,; Motorin litre fiyatı, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 2,50 TL indirimle satılacak. Benzin ve LPG'de ise fiyat değişikliği beklenmiyor.ü

1 LİTRE MOTORİN İÇİN NE KADAR ÖDENECEK?

Bir litre motorin güncel olarak İstanbul'da 29.94 TL'den satılıyor. 2.50 TL'lik indirimin ardından ise bir litre motorin 27.44 TL'ye düşüyor. Ankara'da ise sürücüler bir litre motorin için 30.04 TL ödeme yapıyorlar. Bu rakam 27.54 TL'ye düşecek. İndirim sonrası İzmir'de ise fiyatlar 27.55 TL'ye inecek.

150 TL'LİK İNDİRİM ANLAMINA GELİYOR

Litre başı 2.50 TL'lik indirim sonrası 60 litrelik deposu olan bir araç için ödenmesi gereken rakam 150 TL inecek. Daha önce deposunu ortalama 1.800 TL'ye dolduran sürücü indirim sonrası 1.650 TL ödeme yapacak.