2022 SYDV Büro Memuru Alımları! Kaymakamlık Yardım Personeli Şartları

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında büro memuru olmak isteyen yada yardım inceleme personeli kadrosuna başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken genel şartlar var. Bu şartlar dışında kurumların alacakları kadrolar için belirledikleri özel koşullar mevcut.

2022 SYDV Büro Memuru Alımları! Kaymakamlık Yardım Personeli Şartları

Aile Bakanlığı'nın en önemli birimleri arasında yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Bu kurumlar vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hizmet verirken personel alımları genel olarak iki kadrodan oluyor. KPSS puan şartıyla başvuru yapılan memur alımlarıyla ilgili olanlar için istihdamın nasıl gerçekleşeceğini, başvuruların nasıl yapılacağını, ilanların nereden takip edileceğini aktarıyoruz.

SYDV BÜRO MEMURU VE YARDIM MEMURU ALIM İLANLARI

Aile Bakanlığı'nın her şehirde il sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile her ilçede bu birimleri vardır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının ilçe birimleri genel olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek sağlanmasına aracı olurlar. Bu birimlerde ise iki adet özel memur kadrosu vardır.

1-) Büro Memuru

2-) Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru

BÜRO MEMURU VE SOSYAL YARDIM İNCELEME MEMURU ALIMI İÇİN ŞARTLAR

Aile Bakanlığı SYDV memur alım ilanları için belirlenen başvuru koşulları maddeler halinde aktarıldı. Birinci grup genel başvuru şartlarından oluşurken ikinci grup ise kadroya göre belirlenen özel şartlardan oluşur.

İlk grupta yer alan koşullar; "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak En az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmak Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak Kamu haklarından mahrum bulunmamak Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak" maddeleri ile tanımlanır.

İkinci grupta yer alan koşullar ise ilanı yayımlayan SYDV tarafından belirlenen lisans programından mezun olmak. Çok sayıda SYDV memur alımlarını B sınıfı ehliyet şartı ile gerçekleştirir. İlanlarda ayrıca adayların bilgisayar kullanabilmeleri de istenir. Bu şartlara uygun olanlar başvurularını yaparlar.