2022 PTT personel alımı ilanı başvuruları ne zaman? PTT kadrolarına nasıl başvuru yapılır? Başvuru şartları neler?

Yeni dönem itibari ile kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarında istihdam edilmek isteyen milyonlarca vatandaş, 2022 PTT personel alımı ilanlarını araştırmaya başladı. İşte PTT’nin personel alımı ilanları ve bu ilanlara başvuru yapabilmek için sağlanması gereken şartları içeren haberin ayrıntıları…

2022 PTT personel alımı ilanı başvuruları ne zaman? PTT kadrolarına nasıl başvuru yapılır? Başvuru şartları neler?

Kariyer planlamasını kamu kurum ve kuruluşları üzerine yapmış olan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren PTT alımları, bu yıl itibari ile de en çok aranan konular arasına girmeyi başardı. PTT bünyesine sözleşmeli personel ya da memur olarak dahil olmak isteyen milyonlarca aday, konu ile ilgili olarak yapılacak olan duyuruları yakından takip ediyor.

2022 PTT Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

2022 yılında PTT’nin personel alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen milyonlarca aday, ilgili ilanlara başvuru yapabilmek için hangi şartların sağlanması gerektiğini araştırmaya başladı. PTT’nin sözleşmeli personel ya da memur kadrolarına başvuru yapabilmek için sağlanması gereken genel şartlar ise şu şekilde ilan edildi:
• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
• 18 yaşı doldurmuş, 36 yaşı ise doldurmamış olmak
• Alkol, uyuşturucu ya da diğer maddelerin kullanımından ötürü tedavi görmemiş olmak
• Mesleğin icra edilmesini engelleyecek bir rahatsızlığa sahip olmamak
• Başvuru yapılacak ilgili kadroya bağlı olarak belirlenmiş olan özel şartları sağlıyor olmak
• Memur kadroları için belirlenmiş olan KPSS şartını sağlıyor olmak
• İş geçmişinde herhangi bir disiplin suçuna sahip olmamak
• Yüz kızartıcı suçlardan ötürü hüküm giymemiş olmak

2022 PTT Başvuruları Nereye Yapılacak?

2022 yılında ilan edilecek olan PTT personel alımı kadrolarına başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuruların nereye iletilmesi gerektiği konusunda araştırmalar yapmaya başladı.
İlgili ilanın yayınlanması ile birlikte bu konu netliğe kavuşmuş olacak. Bu neden ile PTT’nin resmî sitesinin yakından takip edilmesi gerekiyor.

PTT Kaç Kişi Alacak?

Yaklaşık olarak 3 yıldır toplu personel alımı yapmamış olan PTT’nin 2022 yılı itibari ile Türkiye genelinde 55 bin kişiyi istihdam edeceği açıklanmıştı. Açıklanmış olan bu sayının üstünde ya da altında personel alımının yapılıp yapılmayacağının, ilerleyen haftalarda netliğe kavuşması bekleniyor.