2022 ÖSYM YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite kayıt tarihleri ne zaman?

5 Ağustos 2022 tarihinde sona eren YKS tercihlerinin ardından tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı gibi konular da merak edilmeye başlandı. Adayların büyük bir heyecan ile bekledikleri YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2022 ÖSYM YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite kayıt tarihleri ne zaman?

Sınavın ardından 27 Temmuz tarihinde YKS tercihleri başladı. Tercihlerin başlaması ile birlikte ise pek çok aday istedikleri bölüm ve üniversiteleri tercihlere kendi istedikleri ve doğru buldukları sıralama ile yazmaya başladılar.

Tercihlerin ise dün yani 5 Ağustos tarihinde sonlanmasının hemen ardından adaylar şimdiden sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Peki YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2022 YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bu sene 27 Temmuz ve 5 Ağustos tarihleri arasında süren tercihlerin dün tamamlanması ile birlikte tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı en çok merak edilenler arasına girmeyi başardı.

Durum bu şekilde iken henüz tercihlerin açıklanma tarihi iel ilgili bir açıklama yapılmadı. Konu ile ilgili açıklama gelmediği gibi üniversite kayıt günleri ise belli oldu.

ÜNİVERSİTEYE KAYIT TARİHLERİ

Bu sene sonuçların açıklanması ile birlikte üniversiteye girmek isteyen adayların 22-26 Ağustos tarihleri arasıda tamamlanacağı, elektronik kayıtların ise 22-24 tarihleri arasında yapılması gerektiği açıklandı.