2022 Doğalgaz ve elektrik faturası yardımı ne kadar? Fatura yardımları ne zaman yatırılacak?

Vatandaşlar, geride bıraktığımız yılın son haftalarından itibaren, yeni dönem ile birlikte hayatımıza gireceğinden söz edilen doğalgaz faturası yardımına dair araştırmalar yapmaya başladı. Yeni dönem ile birlikte faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlara yapılacağı söylenen fatura yardımının, hesaplara ne zaman aktarılacağı merak konusu oldu. İşte doğalgaz faturası yardımı ile ilgili haberin ayrıntıları...

2022 Doğalgaz ve elektrik faturası yardımı ne kadar? Fatura yardımları ne zaman yatırılacak?

2021 yılının son haftasında tüm ihtiyaç sevindiren doğalgaz faturası yardımı haberi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından vatandaşlara duyurulmuştu. Bakan Derya Yanık, kış günlerinde oldukça yüksek tutarlarda gelen doğalgaz faturalarını ödemekte zorluk çeken vatandaşa, yeni dönem itibari ile doğalgaz faturası yardımının kısa süre içerisinde yapılacağını bildirmişti.

Bakan Derya Yanık’ın 2021 yılının son haftasında yapmış olduğu doğalgaz faturası yardım desteği açıklamasından sonra gözler, yeni dönem itibari ile gerçekleştirilecek olan ilk kabine toplantısından konu ile ilgili olarak çıkacak kararlara çevrilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Doğrulamıştı!

3 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilen yeni yılın ilk kabine toplantısından sonra, yeni döneme dair toplantıda alınan yeni kararları vatandaşa bildirmek amacı ile kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklanan enflasyon verilerinden sonra vatandaşı mağdur etmeyeceğini dile getirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha öncesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın doğalgaz faturası yardımı haberini doğrulamış ve 2022 yılı itibari ile ısınmakta zorluk çeken ve doğalgaz faturasını ödemekte zorlanan kişilere, fatura yardımının yapılacağını net bir şekilde açıklamıştı.

Doğalgaz Faturası Yardımı Ne Zaman Yapılacak?

Geçtiğimiz günlerde Sarıkamış’ta düzenlenen bir anma programına katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Yeni dönemde ödeneceği söylenen doğalgaz faturası yardımlarına ilişkin düzenlemenin hemen hemen tamamlandığını söyleyen Bakan Yanık, mart ayı itibari ile yardımların yatırılacağını ifade etti.

Elektrik Faturası Yardımı Ne Kadar?

Devletin, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaptığı yardımlardan biri olan elektrik yardımı, yeni yıl itibari ile artış gösterdi. Buna göre hanede ki kişi sayısına göre hesaplanarak verilen elektrik faturası yardımı 206 TL’ye çıkarıldı.