2022 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadrolu memur alımı ilanı yayınlandı: Müfettiş Yardımcıları alınacak? Başvurular ne zaman? Şartlar neler?

2021 yılını geride bıraktığımız yeni hafta itibari ile milyonlarca vatandaş, kamu kurum ve kuruluşlarının yeni dönem itibari ile belirleyeceği kadroları merak ediyor. 2022 yılının ilk haftasının ilk gününde, vatandaşı sevindiren haber Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından geldi. Bakanlık bugün itibari ile başvuruların kabul edileceğini açıkladı! İşte kurumun memur alımı ilanı haberinin detayları…

2022 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadrolu memur alımı ilanı yayınlandı: Müfettiş Yardımcıları alınacak? Başvurular ne zaman? Şartlar neler?

Kamu kurum ve kuruluşlarının açtığı kadrolara dahil olarak, iş hayatını garanti altına almak isteyen milyonlarca vatandaşı sevindiren ilan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından geldi. Bakanlık, bugün itibari ile açmış oldukları kadrolara başvuruların yapılabileceğini duyurdu!

Müfettiş Yardımcıları Alınacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yeni dönem itibari ile kadrosuna dahil edeceği kişilerin unvanları belirlendi. Bakanlık bugün itibari ile belirlenmiş olan genel şartları sağlayan vatandaşların, Müfettiş Yardımcılığı kadrolarına başvur yapabileceklerini açıkladı. 2022 yılında kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına dahil olma hayali kuran milyonlarca vatandaş, Bakanlığın bu duyurusunu sevinç ile karşıladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Kadrosu Başvuru Şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yeni dönem içerisinde kadrosuna dahil edeceği Müfettiş Yardımcısı adaylarının taşıması gerektiği genel şartlar belirlendi. Bakanlık, adayların kadroya başvuru yapabilmesi için şu şartları sağlamaları gerektiğini duyurdu:
• 2020 ya da 2021 yılında düzenlenmiş olan KPSS’nin P3 türünden en az 70 puan almış olmak
• 35 yaşını aşmamış olmak
• Mesleğin icra edilmesini engelleyecek herhangi bir sağlık sıkıntısına sahip olmamak
• Hukuk, İktisat, Sosyal Bilgiler, İşletme, Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi, Psikolojik Danışmanlık, Sosyoloji ya da Psikoloji bölümlerinin 4 yıllık programlarından mezun olmak veya YÖK tarafından bu bölümlerin herhangi birine denkliği olan bölümlerden birinden mezun olmak

Müfettiş Yardımcılığı Kadrolarına Başvuru Şekli ve Tarihi

Bakanlığın açmış olduğu kadrolu memur ilanına başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları internet sitesi aracılığı ile kabul edilecek. Adaylar resmi site üzerinden yapacak oldukları başvuruları 3 Ocak 2022- 14 Ocak 2022 tarihleri arasında Bakanlığa iletebilecek.