2021 muvazzaf subay alımı devam ediyor! Son başvuru tarihi ne zaman? Yaş şartı var mı?

Türk Silahlı Kuvvetleri 2021 yılı muvazzaf subay alım süreci devam ediyor. Son başvuru tarihi ne zaman? Yaş şartı var mı? İşte Türk Silahlı Kuvvetleri personel alım sürecine ilişkin bilinenler...

Kamu Haberleri 09.11.2021 - 09:10 09.11.2021 - 09:10 Ali Parim

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuvvet Komutanlıklarında ve Milli Savunma Üniversitesinde görevlendirilmek üzere 2021 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Adayı temin edileceğini açıkladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 491, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için 43, Hava Kuvvetleri Komutanlığı için 5 kontenjan ayrıldı. Sınavı başarıyla tamamlayan adayların "Subay Temin Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma (SUTASAK) Eğitimi"ne tabi tutulacağı ve eğitimin ardından da Teğmen rütbesiyle sınıfıyla ilgili kursa gönderileceği aktarıldı. Ayrıca adaylarda aranan şartlar ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi de yayımlanan klavuzla personel adaylarıyla paylaşıldı.

TSK'dan yapılan duyuruya göre; Lisans mezunu olan adayların 27, lisansüstü mezunu olan adayların ise 32 yaşından büyük olmaması gerekiyor. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NEREDEN YAPILIYOR?

Adayların ön başvurularını 28 Kasım 2021 tarihine saat 23.59'a kadar Milli Savunma Bakanlığının internet sitesi üzerinden yapmaları isteniyor. Şahsen, posta ya da dilekçe gibi yollarla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmiyor. 

Alım sürecine ilişkin detaylı bilgi, İlan Gov adlı sitede ve Milli Savunma Bakanlığı'nın Personel Temin Başkanlığı sitesindeki duyurular kısmından başvuru klavuzunda yer alıyor. 

tsk personel alımı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@