2021 İç Denetçi sınavı başvuruları başladı, sınav ne zaman olacak? ÖSYM'den açıklama geldi

ÖSYM Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı için başvuruların bugün başladığını bildirdi. İç Denetçi sınavı ne zaman olacak? Sınav başvuruları nereden yapılacak? İşte detaylar...

Eğitim 08.11.2021 - 10:12 08.11.2021 - 10:14 Ali Parim

Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavına girecek adaylar için kritik gün geldi çattı. 5 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecek sınavın başvuru süreci bugün başladı. ÖSYM'den yapılan açıklamada başvuruların 11 Kasım 2021 tarihinde son bulacağı aktarıldı. 

Açıklamada adayların, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'ninnternet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecekleri hatırlatıldı. Ayrıca sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağı ve adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerektiği vurgulandı.

Son olarak 2021 İç Deneti sınavına ilişkin ayrıntılı bilginin yer aldığı klavuz yayımlandı. Klavuza ÖSYM Başkanlığı'nın ilgili duyurusundaki bağlantıdan erişilebileceği belirtilerek, "Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir." uyarısı yapıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@