2. El Araç Kredisinde Büyük Kampanya! 14 Yaşa Kadar Araçlar İçin Kredi Kullanabilirsiniz! Üstelik Düşük Faiz Oranlarıyla

Otomobil sektöründe 0 km ve 2. el fiyatlarında yaşanan artış yeni finansman seçeneklerini ortaya çıkardı. İşte en uygun taşıt kredisi…

2. El Araç Kredisinde Büyük Kampanya! 14 Yaşa Kadar Araçlar İçin Kredi Kullanabilirsiniz! Üstelik Düşük Faiz Oranlarıyla

Otomobil alma hayali kuran vatandaşların bir süre daha bu hayallerini ertelemesine neden olan yüksek fiyatlar, vatandaşların uygun finansman seçeneklerini araştırmaya başlamasına neden oldu. 2. el sektöründe de otomobil fiyatlarının artan talep ve stokçuluk nedeniyle artması vatandaşları adeta hayal kırıklığına uğrattı.

Türkiye genelinde yapılan denetimler sonrasında, piyasada sıfır araçları toplayarak stoklayan birçok firmaya milyonlarca lira ceza kesilmeye başladı. İkinci el araç almaya yönelen vatandaşlar ise en uygun faiz oranlarına sahip ve yüksek yaşa araçlar için kredi veren bankaları araştırıyor.

14 Yaşa Kadar Araçlar İçin Kredi Devri Başladı

Sıfır km araç fiyatlarının ulaşılmaz seviyelere gelmesinin ardından bankaların ikinci el araç kredilerinde de yeni güncellemeler gelmeye başladı. 14 yaşını geçmemiş tüm otomobil marka ve modellerinde geçerli olmak üzere, düşük faiz oranları ile kredi kullanımı mümkün hale getirilmiştir. Aktif Bank N Kolay Taşıt Kredisi kapsamında sunulan kampanya, 48 ay vade seçeneklerine de sahiptir.

İkinci el araç satın alımları için aylık 766 TL’den başlayan taksit oranları ile yüzde 1,89 faiz oranıyla kredi kullanımı mümkündür. Bankadan talep edilecek kredi miktarına ve vade seçeneklerine göre taksit oranları da değişiklik gösterecektir. Nüfus cüzdanı ile kolayca talep edilecek kredi, 14 yaşa kadar olan tüm araçlar için kullanılabilecek. Ayrıca araç değerinin yüzde 70’ine kadar kredi tahsis edilmesi hedeflenmektedir. Düşük faiz oranları ve uygun ödeme seçenekleri ile en uygun taşıt kredisini Aktif Bank üzerinden temin edebilirsiniz.

Otomobil Stokçuları Yakın Takipte

Bayilerden yeni araçları toplayarak otomobil piyasalarında haksız rekabete ve fiyat artışlarına neden olan çok sayıda stokçuya karşı da denetimler yapılıyor. Çip krizi ve kur artışına bağlı olarak artan fiyatlara stokçulukta eklenerek vatandaşların araç satın alma hayalleri adeta suya düştü.

Geçtiğimiz günlerde toplamda 50 ilde başlatılan operasyonlar sonrasında çok sayıda kişiye ceza yağmıştı. 30’dan fazla işletme hakkında yasal işlem başlatıldığı ifade edilmişti. Stokçuluk faaliyetleri ve kur artışı derken fiyatların yükselmesine karşı bankalardan gelen destekler ise uygun finansman arayanlara çare olmaya devam ediyor.