1350 Memur Alınacak! Gençlik ve Spor Bakanlığı Kadroları, Şartları Açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 yılı memur alımı planlaması kapsamında bir duyuru yayımlayarak 1350 personel alımı yapacağını duyurdu. Bakanlığın ilan ettiği başvuru şartları haberimizde.

İlan 16.08.2021 - 17:43 16.08.2021 - 17:43 Mustafa Karagöz

2021 yılı personel alım ilanı merakla beklenen Gençlik ve Spor Bakanlığı ilanı geldi. Resmi Gazete'de ve bakanlığın web sitesinde ilan edilen duyuru kapsamında Spor Bakanlığı özleşmeli 350 spor uzmanı ve 1000 antrenör alımı yapacak. 

SPOR BAKANLIĞI 350 SPOR UZMANI ALIM İLANI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü yayımladığı başvuru kılavuzunun ilk bölümünde spor uzmanı alım ilanının detayllarını paylaştı. Söz konusu kadro için 350 personel alımı yapılacağını duyuran bakanlık, hangi adayların hangi koşulları sağlamaları gerektiğini bildirdi. Bu kapamda adayların genel olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan ilgili şartları sağlamaları istendi.

Alımlara ayrıca 18 yaşını dolduran ve 60 yaşından büyük olmayan adaylar başvuru yapabilecek. Genel şartlar arasında yer alan bir diğer madde ise arşiv araştırması sonucunun olumlu olması oldu. Bu şartların dışında antrenör kadrosu için adayların "En az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesinin başvuru yapılacak pozisyona ve branşa uygun olması gerekmektedir." şartını da sağlamaları isteniyor. 

SPOR BAKANLIĞI 1000 ANTRENÖR ALIM İLANI

İlan edilen duyurunun ikinci bölümünde ise bakanlığın 1000 antrenör alım ilanı detayları aktarıldı. Bu kadrolar için adayların KPSS'den yüksek puan almış olmaları istenirken ek başvuru koşulları da bulunuyor. Bunun dışında adaylardan yaş şartına haiz olmaları gerektiği de bildirildi.

1000 antrenör alım ilanı için açıklanan şartlar arasında "Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde beden eğitimi veya spor eğitimi veren bölümlerinden mezun olmak. 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç). Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak."

İlan edilen bu koşullar genel şartlar olup Spor Bakanlığı adayların ayrıca özel bazı koşulları da sağlamalarını istiyor. Özel koşullar arasında En az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesinin başvuru yapılacak pozisyona ve branşa uygun olması maddesi bulunuyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

Bakanlığı spor uzmanı kadrosuna başvurular 13 Eylül tarihinde sona erecek. Antrenör kadrosu için ise başvurular 20 Eylül ile 27 Eylül tarihleri arasında alınacak. Başvuruların tamamı Kariyer Kapısı isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi aracılığıyla elektronik olarak tamamlanacak. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@