Kara Çarşaf Okula Girdi

Kara Çarşaf Okula Girdi

Yurt Gazetesi’nin çarpıcı haberi… İstanbul Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde öğrencilerin kara çarşafla derse girdiği ortaya çıktı. Çarşaflı öğrencinin Eğitim Bir Sen’li İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından kollandığı iddia edildi.

AKP hükümetinin, 4+4+4 eğitim sistemi kapsamında 2013-2014 eğitim-öğretim yılında okullarda uygulamaya koyacağı “Serbest Kıyafet Yönetmeliği” ile ilgili ilkokul çağındaki çocukların dahi türbanla okullarda eğitim görmesi tartışmaları sürerken, Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde skandal bir fotoğraf ortaya çıktı.

Görenlere “Yok artık” dedirten fotoğrafta, mevcut yönetmelik uyarınca bütün öğrencilerin üniformayla geldiği okulda, lise son sınıfta okuyan bir kız öğrencinin derse kara çarşafla girmesi görenleri hayrete düşürdü.

‘YETKİMİZ YOK’

Konuyla ilgili ziyaret ettiğimiz Mehmet Akif Ersoy Lisesi yöneticilerine YURT Gazetesi’nin ele geçirdiği fotoğrafı gösterdik. Fotoğraftaki sınıfın kendi okulları olduğunu teyit eden okul yöneticisi, kılık kıyafet yönetmeliği sonucu öğrencilerin giyim karmaşası yaşadığını belirterek, “Bize henüz ‘serbest kıyafetle’ ilgili bir yazı gelmedi. Kılık-kıyafete uymayan öğrencileri uyarsak da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bize ‘öğrencileri derse alacaksın’ dediği için bir yaptırım uygulayamıyoruz. Yasal olarak da bir yetkimiz yok. Velilerle aramız bozulmasın diye bazı şeylere göz yuma biliyoruz. Bakan bile çıkıp medyada ‘öğrencilere karışmayın istedikleri gibi giyinebilirler’ diyorsa, biz ne yapalım. Arada kalıyoruz” dedi.

Gün boyu telefonla aradığımız Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’e ise telefonlarının sürekli meşgul olması nedeniyle bir türlü ulaşamadık.

Yurt Gazetesi

Yorumlar

Manşetler

 • 1
 • 2
  Nakil Başvurusu Olan 9. Sınıf Öğrencilerinin Kabul İşlemleri Salı 17.00'den Sonra Yapılacak
  Nakil Başvurusu Olan 9. Sınıf Öğrencilerinin Kabul
 • 3
  Ortaöğretime de Türban Getirildi
  Ortaöğretime de Türban Getirildi
 • 4
  7 İlde 47 Noktada 25 Eylül'de Elektrik Kesintisine Gidilecek
  7 İlde 47 Noktada 25 Eylül'de Elektrik Kesinti
 • 5
  Kurban Vekaletini Soma'da Dağıtılmak Üzere Kızılay'a Verdi
  Kurban Vekaletini Soma'da Dağıtılmak Üzere Kız
 • 6
  Karakol İnşaatına Uzun Namlulu Silahlarla Ateş Açıldı
  Karakol İnşaatına Uzun Namlulu Silahlarla Ateş Açı
 • 7
  Ak Parti'den Bonzai Teklifi
  Ak Parti'den Bonzai Teklifi
 • 8
  Gökçek-Nazlıaka Tartışması Büyüyor
  Gökçek-Nazlıaka Tartışması Büyüyor
 • 9
  Dikkat Yılın İlk Karı Yarın Yağabilir
  Dikkat Yılın İlk Karı Yarın Yağabilir
 • 10
  Kredi Yurtlar Kurumu, Yemek Fiyatlarını Açıkladı
  Kredi Yurtlar Kurumu, Yemek Fiyatlarını Açıkladı