Kara Çarşaf Okula Girdi

Kara Çarşaf Okula Girdi

Yurt Gazetesi’nin çarpıcı haberi… İstanbul Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde öğrencilerin kara çarşafla derse girdiği ortaya çıktı. Çarşaflı öğrencinin Eğitim Bir Sen’li İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından kollandığı iddia edildi.

AKP hükümetinin, 4+4+4 eğitim sistemi kapsamında 2013-2014 eğitim-öğretim yılında okullarda uygulamaya koyacağı “Serbest Kıyafet Yönetmeliği” ile ilgili ilkokul çağındaki çocukların dahi türbanla okullarda eğitim görmesi tartışmaları sürerken, Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde skandal bir fotoğraf ortaya çıktı.

Görenlere “Yok artık” dedirten fotoğrafta, mevcut yönetmelik uyarınca bütün öğrencilerin üniformayla geldiği okulda, lise son sınıfta okuyan bir kız öğrencinin derse kara çarşafla girmesi görenleri hayrete düşürdü.

‘YETKİMİZ YOK’

Konuyla ilgili ziyaret ettiğimiz Mehmet Akif Ersoy Lisesi yöneticilerine YURT Gazetesi’nin ele geçirdiği fotoğrafı gösterdik. Fotoğraftaki sınıfın kendi okulları olduğunu teyit eden okul yöneticisi, kılık kıyafet yönetmeliği sonucu öğrencilerin giyim karmaşası yaşadığını belirterek, “Bize henüz ‘serbest kıyafetle’ ilgili bir yazı gelmedi. Kılık-kıyafete uymayan öğrencileri uyarsak da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bize ‘öğrencileri derse alacaksın’ dediği için bir yaptırım uygulayamıyoruz. Yasal olarak da bir yetkimiz yok. Velilerle aramız bozulmasın diye bazı şeylere göz yuma biliyoruz. Bakan bile çıkıp medyada ‘öğrencilere karışmayın istedikleri gibi giyinebilirler’ diyorsa, biz ne yapalım. Arada kalıyoruz” dedi.

Gün boyu telefonla aradığımız Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’e ise telefonlarının sürekli meşgul olması nedeniyle bir türlü ulaşamadık.

Yurt Gazetesi

Etiketler:

Yorumlar

Manşetler

 • 1
  Süt izninde son görüş
  Süt izninde son görüş
 • 2
  Şerife Türker'in REsim Sergisi Açıldı
  Şerife Türker'in REsim Sergisi Açıldı
 • 3
 • 4
 • 5
  Yılmaz Özdil - Apo’ya villa
  Yılmaz Özdil - Apo’ya villa
 • 6
 • 7
  THY uçağında büyük panik: 'Denize acil iniş yapacağız'
  THY uçağında büyük panik: 'Denize acil iniş ya
 • 8
  Koncuk: Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Derhal İstifa Etmelidir
  Koncuk: Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Ve Milas İlçe
 • 9
  Yine Altındağ Yine Bayrak İndirme... Üçü Kadın Altı Terörist Teslim Oldu
  Yine Altındağ Yine Bayrak İndirme... Üçü Kadın Alt
 • 10
  Vatandaş Kendi Ülkesinde Kendi Kimliği İçin Para Vermek İstemiyor
  Vatandaş Kendi Ülkesinde Kendi Kimliği İçin Para V