Kara Çarşaf Okula Girdi

Kara Çarşaf Okula Girdi

Yurt Gazetesi’nin çarpıcı haberi… İstanbul Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde öğrencilerin kara çarşafla derse girdiği ortaya çıktı. Çarşaflı öğrencinin Eğitim Bir Sen’li İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından kollandığı iddia edildi.

AKP hükümetinin, 4+4+4 eğitim sistemi kapsamında 2013-2014 eğitim-öğretim yılında okullarda uygulamaya koyacağı “Serbest Kıyafet Yönetmeliği” ile ilgili ilkokul çağındaki çocukların dahi türbanla okullarda eğitim görmesi tartışmaları sürerken, Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde skandal bir fotoğraf ortaya çıktı.

Görenlere “Yok artık” dedirten fotoğrafta, mevcut yönetmelik uyarınca bütün öğrencilerin üniformayla geldiği okulda, lise son sınıfta okuyan bir kız öğrencinin derse kara çarşafla girmesi görenleri hayrete düşürdü.

‘YETKİMİZ YOK’

Konuyla ilgili ziyaret ettiğimiz Mehmet Akif Ersoy Lisesi yöneticilerine YURT Gazetesi’nin ele geçirdiği fotoğrafı gösterdik. Fotoğraftaki sınıfın kendi okulları olduğunu teyit eden okul yöneticisi, kılık kıyafet yönetmeliği sonucu öğrencilerin giyim karmaşası yaşadığını belirterek, “Bize henüz ‘serbest kıyafetle’ ilgili bir yazı gelmedi. Kılık-kıyafete uymayan öğrencileri uyarsak da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bize ‘öğrencileri derse alacaksın’ dediği için bir yaptırım uygulayamıyoruz. Yasal olarak da bir yetkimiz yok. Velilerle aramız bozulmasın diye bazı şeylere göz yuma biliyoruz. Bakan bile çıkıp medyada ‘öğrencilere karışmayın istedikleri gibi giyinebilirler’ diyorsa, biz ne yapalım. Arada kalıyoruz” dedi.

Gün boyu telefonla aradığımız Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’e ise telefonlarının sürekli meşgul olması nedeniyle bir türlü ulaşamadık.

Yurt Gazetesi

Etiketler:

Yorumlar

Manşetler

 • 1
  Mahkeme'den, 4/C'li personele ek ödeme kararı
  Mahkeme'den, 4/C'li personele ek ödeme kar
 • 2
  Yeşil pasaport alınmasında dolambaçlı yolar
  Yeşil pasaport alınmasında dolambaçlı yolar
 • 3
  Son değişiklikleriyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu
  Son değişiklikleriyle 657 sayılı Devlet Memurları
 • 4
  90 ve üzeri alanlar hangi sendikadan
  90 ve üzeri alanlar hangi sendikadan
 • 5
 • 6
  MEB'den Ortak Sınavlar Hakkında Yazı
  MEB'den Ortak Sınavlar Hakkında Yazı
 • 7
  Müsteşar'dan Öğretmen Rotasyonu Uygulama Tarihi
  Müsteşar'dan Öğretmen Rotasyonu Uygulama Tarih
 • 8
  Bakan Yıldız'dan Şirket Sahibine Tepki: Bu Afet Filan Değil
  Bakan Yıldız'dan Şirket Sahibine Tepki: Bu Afet Fi
 • 9
  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Deve Sütü İçmeyin
  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Deve Sütü İçmeyin
 • 10